StartLampyWitrażeWitraże sakralneO nas

O nas

Studio Form Witrażowych
ul. Blacharska 6
61-006 Poznań
tel./fax: 61 878 00 23
e-mail: firma@tiffany-studio.com

Od roku 1990 zajmujemy się projektowaniem i wykonywaniem witraży i lamp witrażowych techniką Tiffany'ego. W tej technice jako materiał spajający wykorzystywany jest stop cynowy, który w odróżnieniu od ołowiu jest materiałem nietrującym. Technika Tiffany'ego daje możliwość wytwarzania witraży o cienkich łączeniach przy zachowaniu dużej sztywności.

Stosujemy piękne, wielofakturowe i wielobarwne szkła, których produkcję rozpoczął w USA sam L.C. Tiffany na przełomie XIX i XX w. Ten rodzaj szkła pozwala na projektowanie oryginalnych wzorów bez konieczności dodatkowego malowania. Głębia koloru i struktury szkła oraz niepowtarzalność wzorów tworzonych według upodobań klienta powodują, że dekoracje wykonane tą techniką wspaniale zdobią wnętrza, nadając im swoisty klimat.

Lampy witrażowe Tiffany dają ciepły, przytulny nastrój, zaś podświetlone witraże, przepierzenia witrażowe czy też lustra, stanowią niezwykłe urozmaicenie przestrzeni pomieszczeń i dają możliwość nowego jej zorganizowania. Wykonujemy lampy stojące, wiszące, kinkiety oraz plafony, zarówno według istniejących wzorów, jak i projektowane na zamówienie.

Witraże mogą zdobić zarówno okna, drzwi wewnętrzne, jak i drzwi zewnętrzne. W przypadku drzwi zewnętrznych i okien stosujemy witraże wmontowane w szybę zespoloną, co stanowi dodatkową izolację termiczną oraz ochronę przeciwwłamaniową przy jednoczesnym zachowaniu walorów estetycznych. Nasze witraże zdobią zarówno prywatne domy, jak i wnętrza hoteli, restauracji, kawiarń oraz innych obiektów użyteczności publicznej.

Bardzo istotnym obszarem naszej działalności jest projektowanie i produkcja witraży o charakterze sakralnym. Są to zarówno rozmaite okna do kościołów i kaplic w różnych stylach, jak również mniejsze formy witrażowe o tematyce religijnej. Możliwe jest kompleksowe zaplanowanie i wykonanie przeszkleń witrażowych w całym obiekcie, jak również wykonanie witraży współgrających z istniejącym już wystrojem kościoła. W witrażach sakralnych stosujemy zarówno technikę Tiffany, jak i tradycyjną – ołowiową.

W naszej pracowni istnieje możliwość bezpośredniego zakupu wyrobów witrażowych, jak również szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i złożenia indywidualnego zamówienia.